Szukaj
Kategorie

OFE

Każdy kto prowadzi swoją własną firmę musi sobie niestety zdawać sprawę z tego, że przez pierwsze dwa lata niestety będzie on miał znacznie obniżone składki dzięki czemu jego emerytura nie będzie wyglądała zbyt dobrze. Na szczęście na dzień dzisiejszy istnieje coś takiego jak Otwarty Fundusz Emerytalny, który każdy z nas może dla siebie wybrać. Dla przedsiębiorców jest to świetne rozwiązanie, bowiem okazuje się, że tak naprawdę to właśnie dzięki takim jednostkom mają oni możliwość zarobienia w jakiś sposób na swoją emeryturę. Dobrze jest w dzisiejszych czasach pomyśleć jeszcze dodatkowo o tym, aby odkładać sobie jakieś dodatkowe środki finansowe. W przyszłości bowiem mogą się one nam przydać.

Na rynku coraz częściej możemy się spotkać z tym, że właściciele firm zdając sobie sprawę z sytuacji w jakiej się znaleźli wychodzą z założenia, że dobrze byłoby jednak zorientować się w kwestii dodatkowego funduszu emerytalnego. Mówimy tutaj nie o szczeblu podstawowym (obowiązkowym dla wszystkich) ale jeszcze o ponadpodstawowym, który świetnie sprawdza się w praktyce. Wiele osób, które zdecydowały się na taką właśnie opcję na dzień dzisiejszy w ogóle tego nie żałuje. Są to najczęściej osoby, które mają odpowiednie środki i są w stanie wpłacać na przykład po sto pięćdziesiąt złotych miesięcznie. Ludzie ci zdają sobie doskonale sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach warto pomyśleć o swojej przyszłości zanim mamy jeszcze taką właśnie możliwość. Nie ma przecież sensu w tym, aby żyć chwilą, bowiem na emeryturze może się okazać, że po prostu nie będziemy mieli możliwości dysponowania odpowiednimi środkami. Nie raz przecież słyszy się o tym, że osoby, które prowadzą własne firmy mają zdecydowanie niższą emeryturę i dlatego też starają się one jak tylko mogą szukać odpowiednich dla siebie rozwiązań. Takim właśnie rozwiązaniem z pewnością będzie kolejny filar Otwartego Funduszu Emerytalnego. W Polsce są one już powszechnie dostępne i każda jedna jednostka ma prawo coś takiego dla siebie wybrać. Wystarczy tylko na odpowiednią opcję zdecydować się.

serwis finansowy art fakty cena panstwowa interwencja ryzyko i jego ocena ubezpieczenia na zycie kontrola k 2 art fakty k 2 handel dawniej merkantylizm za i przeciw metody ochrony rynku ochrona k 3 art fakty k 3 przemysl rozwijajacy sie smieciarze tasma na podeszwach internet jako sposob na zakupy dobry sklep internetowy k 4 art fakty k 4 zakladanie sklepu internetowego zarobki sklepow internetowych w jaki sposob mozemy w istocie sie wzbogacic mlodzi wyksztalceni bezrobotni oplacalnosc biznesu k 5 art fakty k 5 biznes dla osob wykluczonych spolecznie ekonomia zatrudniania sztuka robienia biznesu szkoly biznesu wybor kadry kierowniczej firmy k 6 art fakty k 6 grupy strategiczne grupy strategiczne a bariery mobilnosci bariery wejscia bariery mobilnosci zmiany barier mobilnosci k 7 art fakty k 7 bariery mobilnosci a tworzenie sie grup biznes plan najwazniejszy na poczatku kim sa liderzy biznesu finansowe abecadlo po co komu ekonomisci k 8 art fakty k 8 budzet domowy mini gospodarka we wlasnym domu akcje udzialy w firmach w rekach inwestorow konta bankowe jak wybrac najlepsze finanse czy swiat istnieje dzieki nim oferta pozyczek i kredytow k 9 art fakty k 9 pozyczka jedynym rozwiazaniem wplyw ubezpieczen na poczucie bezpieczenstwa wplyw ubezpieczen na zycie rodzinne ubezpieczenia rodzinne ubezpiecz swoja rodzine k 10 art fakty k 10 bezpieczenstwo bliskich czas ubezpieczyc najblizszych w trosce o bezpieczenstwo najblizszych gwarancja bezpieczenstwa najblizszych ubezpieczenia a zycie rodzinne k 11 art fakty k 11 poczucie bezpieczenstwa a ubezpieczenie otwarte konto oszczednosciowe czy wlasna lokata lokata konta konto oszczednosciowe jak zarzadzac pieniedzmi aby nie miec straty zakladanie samodzielnego konta dla dziecka k 12 art fakty k 12 znalezienie indywidualnego konta dla potomka programy przydatne w biznesie strony ze zleceniami analiza gdzie sie promowac k 13 art fakty k 13 ulotki firmowe konto w banku ksiegowosc biznes internetowy szeroka specjalizacja vs waska k 14 art fakty k 14 nazwa firmy teczki ofertowe ubezpieczenie na zycie zdobywanie lokalnego klienta szkolenia k 15 art fakty k 15 idealni pracownicy dom maklerski ksiegowosc komputerowa aromatyczny marketing system b2b k 16 art fakty k 16 promocja innowacyjnych projektow feng shui w biznesie spirala zadluzenia materialy budowlane a zwrot vat doradztwo personalne k 17 art fakty k 17 praca za granica nowy samochod i piekny dom bank i jego klient ciekawe opcje kredytowe kredyt hipoteczny k 18 art fakty k 18 akcje na gieldzie kapital finansowy sposob na bezrobocie praca idealna bezrobocie k 19 art fakty k 19 swoj wlasny biznes finanse domowe ofe pomysl na biznes trudna branza k 20 art fakty k 20 zrodla informacji finansowych inwestycje dotacje unijne prowadzenie firmy chwytliwy kierunek studiow