Szukaj

Archive for the ‘fakty’ Category

Biznes dla osób wykluczonych społecznie

W przypadku utraty dotychczasowego miejsca pracy osoba udaje się do Powiatowego Urzędu Pracy, w którym po zarejestrowaniu się otrzymuje możliwość darmowej służby zdrowia a po spełnieniu dodatkowych warunków także i zasiłek. Czy rzeczywiście Urzędy Pracy są potrzebne. Osoby w nich zarejestrowane najczęściej z nizin społecznych nie mogą znaleźć przez dłuższy czas zatrudnienia. Efektywność działania tego typu instytucji jest, używając eufemizmu niewystarczająca. W pierwszym etapie należy zlikwidować zasiłki dla bezrobotnych. Jeżeli osoba bezrobotna często młoda otrzymuje za nic pieniądze to nie szuka sposobu na ich zdobycie drogą pracy kierując się minimalizmem. Co więcej przestaje jej zależeć na jej znalezieniu wówczas bowiem zmuszona zostanie do rannego wstawania i przepracowania ośmiu do dziesięciu godzin za które otrzyma niewiele więcej od kwoty otrzymywanej z Urzędu. Instytucjom urzędowym także nie zależy na pozbyciu się bezrobotnych, gdyż w ten sposób urzędnicy straciliby swoje miejsca pracy. Przedstawiają zatem takie oferty pracy aby osoba bezrobotna i tak już zniechęcona poszukiwaniem poważnych ofert odrzuciła ją. W ten sposób obie strony są zadowolone z wyjątkiem podatnika, który za to wszystko płaci.

Ekonomia zatrudniania

Ilekroć przedsiębiorca chcący zatrudnić wybranego kandydata na puste stanowisko zmuszony jest do zapewnienia mu pensji minimalnej. Jest ona ustalana odgórnie na początku roku przez ministerstwo pracy. Takie postępowanie jest krzywdzące dla osób wydajniejszych, bardziej pracowitych a więc w pewnym sensie lepszych. Praca minimalna należy się bowiem każdemu pracownikowi za wykonanie każdej pracy. Oznacza to w praktyce, iż nie ma zajęć, za które można by płacić pracownikowi mniej. W ten sposób zabija się przedsiębiorczość. Przypuśćmy, że jest jakiś rodzaj zajęcia, za które nie należy się pensja minimalna. Wiedzą o tym przedsiębiorcy, wiedzą kandydaci, wiedzą ekonomiści i wie też pewnie stosowne ministerstwo. Jeśli tak jest i jeśli traktować pracę czy usługę za towar to wypłatę bądź pensję traktować należy jak zapłatę. Ponieważ obie strony zgadzają się na postawione warunki i są gotowe je zaakceptować, zatem jedyną przeszkodą jest przepis o płacy minimalnej. W efekcie obie strony schodzą do szarej strefy powiększając ją niejako z musu zaś Państwo nie czerpie z tego żadnych korzyści.

Sztuka robienia biznesu

Biznes, finanse towarzyszy wszystkim przez całe życie niemal codziennie. Biznes może być duży bądź mały w zależności od ilości zainwestowanego kapitału. Robi się go nie tylko podczas dużych inwestycji jak np. kupno mieszkania czy samochodu. Ma się z nim do czynienia podczas zakupów w sklepie spożywczym, mięsnym czy warzywniczym. Czym kieruje się osoba podczas robienia biznesu. Zyskiem oczywiście. Ale i druga strona ma podobne cele. Sama chce dać jak najmniej a zyskać jak najwięcej. Jeżeli jest to możliwe strony zaczynają ze sobą negocjować. Negocjuje się cenę towar, usługę lub cokolwiek innego będącego zainteresowaniem obu stron. Przy targowaniu się partnerzy starają się zrozumieć potrzeby i pragnienia drugiej strony wczuć się niejako w jego sytuację słowem okazać empatię. Biznesmeni pertraktujący ze sobą znają swoje cele oraz granice, których nie mogą przekroczyć. Dobry biznesmen to otwarty na drugiego biznesmen. Partnerzy biznesowi godzą się na pewne kompromisy mając na względzie to, że są one niezbędne dla osiągnięcia głównego celu. Nie jest sztuką bowiem osiągnąć swój cel nie uwzględniając potrzeb drugiej strony. W przeciwnym razie będzie to nasz ostatni interes z tą osobą.

Szkoły biznesu

Szkoły biznesu na terenie naszego kraju nie są może zbyt popularne, ale wiele osób z nich korzysta, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba. Powinniśmy mieć na uwadze to, że takie szkoły mają w sobie wiele dobrego, kształtują one kadrę kierowniczą danej firmy, a to w tym wszystkim jest bardzo ważną sprawą. Najważniejsze jest jednak oczywiście to, aby taka szkoła biznesu była prowadzona w sposób profesjonalny, co nie jest proste, bo musi się tym zająć specjalista, z wieloletnim doświadczeniem. Najlepiej jeżeli osiągnąłby on w tej dziedzinie jakiś większy sukces, mógłby się cieszyć wtedy ogromnym autorytetem, a to jest przecież niezwykle istotna kwestia, jeżeli rozmawia się o biznesie. Myśląc poważnie o założeniu szkoły biznesu, a nie mając na ten temat odpowiedniej wiedzy trzeba dobrze zastanowić się nad uczęszczaniem do takiej szkoły biznesu, co bardzo może się nam niewątpliwie opłacić, w niedalekiej przyszłości. Takie szkoły są niezwykle popularne przede wszystkim na terenie USA, ale również u nas posiadają sporą grupę zwolenników.

Wybór kadry kierowniczej firmy

Zakładając firmę trzeba poważnie zastanowić się nad wyborem kadry kierowniczej. Wiadomo, że musi być ona doświadczona oraz wykwalifikowana, tylko wtedy nasza firma może osiągać spore sukcesy, a to jest w tym wszystkim najważniejsze. Warto wysłać swoich pracowników na specjalne szkolenia, dzięki czemu będziemy wiedzieć, którzy z nich konkretnie zasługują na miejsce w kadrze kierowniczej naszej firmy. Szkoły biznesu to także bardzo dobra opcja w tej kwestii, będziemy mieć wtedy całkowitą pewność tego, że dokonaliśmy w tym zakresie idealnego wyboru, a do tego trzeba przecież dążyć praktycznie na każdym kroku. Nie da się ukryć tego, że kadra kierownicza danej firmy musi znać się na rzeczy, aby móc podejmować odpowiednie decyzje na każdej płaszczyźnie, dlatego należy wybierać ją z głową, nie kierować się wtedy żadnymi sympatiami, bo to nam na pewno w takim przypadku nie pomoże. Kadra kierownicza powinna być jednak zgrana, a także musi umieć ze sobą nawzajem współpracować, dzięki temu firma ma szansę na stały rozwój.

serwis finansowy art fakty cena panstwowa interwencja ryzyko i jego ocena ubezpieczenia na zycie kontrola k 2 art fakty k 2 handel dawniej merkantylizm za i przeciw metody ochrony rynku ochrona k 3 art fakty k 3 przemysl rozwijajacy sie smieciarze tasma na podeszwach internet jako sposob na zakupy dobry sklep internetowy k 4 art fakty k 4 zakladanie sklepu internetowego zarobki sklepow internetowych w jaki sposob mozemy w istocie sie wzbogacic mlodzi wyksztalceni bezrobotni oplacalnosc biznesu k 5 art fakty k 5 biznes dla osob wykluczonych spolecznie ekonomia zatrudniania sztuka robienia biznesu szkoly biznesu wybor kadry kierowniczej firmy k 6 art fakty k 6 grupy strategiczne grupy strategiczne a bariery mobilnosci bariery wejscia bariery mobilnosci zmiany barier mobilnosci k 7 art fakty k 7 bariery mobilnosci a tworzenie sie grup biznes plan najwazniejszy na poczatku kim sa liderzy biznesu finansowe abecadlo po co komu ekonomisci k 8 art fakty k 8 budzet domowy mini gospodarka we wlasnym domu akcje udzialy w firmach w rekach inwestorow konta bankowe jak wybrac najlepsze finanse czy swiat istnieje dzieki nim oferta pozyczek i kredytow k 9 art fakty k 9 pozyczka jedynym rozwiazaniem wplyw ubezpieczen na poczucie bezpieczenstwa wplyw ubezpieczen na zycie rodzinne ubezpieczenia rodzinne ubezpiecz swoja rodzine k 10 art fakty k 10 bezpieczenstwo bliskich czas ubezpieczyc najblizszych w trosce o bezpieczenstwo najblizszych gwarancja bezpieczenstwa najblizszych ubezpieczenia a zycie rodzinne k 11 art fakty k 11 poczucie bezpieczenstwa a ubezpieczenie otwarte konto oszczednosciowe czy wlasna lokata lokata konta konto oszczednosciowe jak zarzadzac pieniedzmi aby nie miec straty zakladanie samodzielnego konta dla dziecka k 12 art fakty k 12 znalezienie indywidualnego konta dla potomka programy przydatne w biznesie strony ze zleceniami analiza gdzie sie promowac k 13 art fakty k 13 ulotki firmowe konto w banku ksiegowosc biznes internetowy szeroka specjalizacja vs waska k 14 art fakty k 14 nazwa firmy teczki ofertowe ubezpieczenie na zycie zdobywanie lokalnego klienta szkolenia k 15 art fakty k 15 idealni pracownicy dom maklerski ksiegowosc komputerowa aromatyczny marketing system b2b k 16 art fakty k 16 promocja innowacyjnych projektow feng shui w biznesie spirala zadluzenia materialy budowlane a zwrot vat doradztwo personalne k 17 art fakty k 17 praca za granica nowy samochod i piekny dom bank i jego klient ciekawe opcje kredytowe kredyt hipoteczny k 18 art fakty k 18 akcje na gieldzie kapital finansowy sposob na bezrobocie praca idealna bezrobocie k 19 art fakty k 19 swoj wlasny biznes finanse domowe ofe pomysl na biznes trudna branza k 20 art fakty k 20 zrodla informacji finansowych inwestycje dotacje unijne prowadzenie firmy chwytliwy kierunek studiow